MENU

Strefa przedsiębiorcy

Jak prowadzić księgowość w małej firmie?

Webinar dla przedsiębiorców

Czy programy do samodzielnego księgowania w firmie są wystarczające? Jak unikać błędów i późniejszych odsetek? Czy połączenie systemu z osobistą księgową to odpowiedź na wszystko? Ile to kosztuje?

Księgowość domowa czy biuro rachunkowe? To jedno z najtrudniejszych pytań w małej firmie

Czy mogę zaoszczędzić na księgowej i samodzielnie rozliczać wydatki firmowe? Obowiązku korzystania z pomocy biura rachunkowego nie ma. Tyle że ryzyko popełnienia błędu, a co za tym idzie otrzymania potencjalnych kar, jest naprawdę duże.

więcej >

Biała lista i mikrorachunek podatkowy. Kluczowe zmiany dla milionów podatników

W ostatnich miesiącach na przedsiębiorców spadł grad zmian w podatkach, z których część już obowiązuje, część w pełni wejdzie w życie po Nowym Roku. Jedną z nich jest wprowadzenie białej listy podatników VAT, która służy do weryfikacji kontrahenta i potwierdzenia jego numeru rachunku. Druga zmiana to wprowadzenie indywidualnych kont podatkowych, na które od 1 stycznia każdy – nie tylko przedsiębiorcy – będzie musiał wpłacać swoje podatki (PIT, CIT, VAT) do urzędu skarbowego.

więcej >

Każdy właściciel firmy musi o tym pamiętać na koniec roku. Firmy jednoosobowe nie są wyjątkiem

Końcówka roku to okres wytężonej pracy dla przedsiębiorców w firmach – także tych jednoosobowych. Trzeba dokonać zamknięcia ksiąg, zrobić remanent, warto się także zastanowić nad legalnymi sposobami zwiększenia kosztów. Do tego idą zmiany – w VAT, ZUS czy PIT. Lista ważnych rzeczy jest długa, ale nie można o nich zapomnieć.

więcej >

Podzielona płatność i biała lista. Jeśli to zignorujesz nie dostaniesz pieniędzy za fakturę

Rząd uszczelnia system podatkowy. Wszystkie faktury o wartości powyżej 15 tysięcy złotych będą wypłacane na dwa rachunki – jeden tylko do obsługi podatku VAT. Dodatkowo za zły opis faktur, przedsiębiorcom grozić będą gigantyczne kary!

więcej >

Kredyt firmowy. Sprawdziliśmy koszty, znamy zasady, wiemy, jakie są pułapki

Kredyty firmowe to rozwiązanie, po które polscy przedsiębiorcy sięgają wtedy, gdy muszą. To błąd, bo kredyt może przyspieszyć ekspansję firmy, pomóc wejść na nowe rynki czy wspomóc bieżącą działalność, by rozliczyć się z kontrahentami. Oczywiście kredyt to pomoc dla firmy, o ile nie podpiszemy umowy, która sprowadzi na nas kłopoty.

więcej >
ZOBACZ POZOSTAŁE ARTYKUŁY
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.