MENU
Udostępnij Twitnij

Własna firma tylko w internecie. 60 proc. Polaków kupuje w sieci

Biznes tylko w wersji online? Świetny pomysł, tylko… dziś próbuje wielu, sukces osiągają nieliczni. Jak trafić do tej wygranej grupy? Jakich błędów nie popełniać, gdzie szukać zysków? Zapraszamy na webinarium mBanku, money.pl i ekspertów Google.

Już 60,9 proc. Polaków kupuje w sieci, a odsetek kupujących w ostatnich czterech latach wzrósł aż o 19 proc. – wynika z ostatnich danych GUS-u. Najchętniej w internecie kupujemy odzież i sprzęt sportowy.

Handlowi online sprzyjają ograniczenia pandemiczne. Stąd rosnąca dynamicznie liczba e-sklepów. Z danych portalu dlahandlu.pl wynika, że pod koniec ubiegłego roku w naszym kraju było ich już ponad 40 tysięcy!

Wszystko więc wskazuje na to, że wejście do świata e-commerce to świetny pomysł. I tak też jest, ale czasy, gdy wystarczyło zarejestrować konto na portalu aukcyjnym, by skutecznie sprzedawać, dawno minęły. Wybór platformy, reklamy, SEO, ewentualna budowa własnego sklepu, płatności, analityka… Jak się w tym nie pogubić i od czego zacząć?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinarium mBanku i money.pl z udziałem eksperta Google.

Zapraszamy na spotkanie z ekspertami od internetowego handlu

Eliza Dyguda, specjalista ds. produktów firmowych, mBank

Jan Chlebny, Business Lead z Google

Transmisja na stronie głównej Wirtualnej Polski – wp.pl: 27.01 (środa), godz. 18:30.

Marketplace’y rosną w siłę

Dzisiaj wielu z nas nie wystarcza już samo Allegro. Szukamy sposobu na zarobek na innych platformach – jak choćby na Amazonie, który swoim zasięgiem obejmuje praktycznie cały świat. Ale czy warto?

Allegro to ogromny rynek. Odwiedza je miesięcznie ponad 21 mln użytkowników. Sprzedaje tam już ponad 125 tysięcy firm, a liczba ofert przekroczyła w grudniu ub. r. 200 mln.
Jest więc dużo klientów, ale i ogromna konkurencja, trzeba także płacić prowizję od sprzedaży.

Jak się w tym odnaleźć, na jakich zasadach odbywa się tam handel i dla kogo to najlepszy pomysł na biznes?

Własny sklep?

Tutaj pojawiają się innego rodzaju wątpliwości. Zbudować sklep od początku czy skorzystać z oferty jednej z wielu komercyjnych platform? Te oferują gotowe szablony i integracje (z kurierami, hurtowniami, systemami księgowymi itp.), ale znów – kosztują. I nie mają wielu opcji personalizacji sklepu, a już na pewno nie w wersjach z najniższym abonamentem.
Może więc sklep na bezpłatnej platformie, typu WooCommerce czy PrestaShop? To jednak nie jest takie proste, trzeba często korzystać z usług zewnętrznej firmy.

Gdy sklep buduje się samemu na szablonie, to i tak potrzebnych jest wiele umiejętności technicznych, a liczne istotne usprawnienia (wtyczki) są płatne. Za darmo się nie uda.
Podczas webinarium poszukamy odpowiedzi na pytania o plusy i minusy każdego z tych rozwiązań, koszty i dostępne narzędzia. Nie zabraknie też rozmowy kluczowej, czyli o tym, jak otrzymuje się pieniądze za sprzedany towar. Czym jest bramka płatnicza, ile kosztuje i jak ją wybrać?

Reklama dźwignią także w e-handlu

Nawet na Allegro trzeba się reklamować, żeby dana propozycja nie zginęła w milionach ofert.

Gdy sprzedaje się we własnym sklepie, pojawia się jeszcze większa trudność w pozyskaniu klientów – na portalach aukcyjnych przynajmniej oni już są.

W przypadku własnego sklepu trzeba ich znaleźć w sieci. Najlepiej przez reklamę, a najskuteczniejszym medium reklamowym w internecie są reklamy Google Ads.

Jak działają kampanie reklamowe w Google? Jak się z nich rozliczać? Jak sprawić, by były skuteczne? I wreszcie – ile trzeba mieć na to pieniędzy?

Odpowiedzi poszukamy podczas webinarium, podobnie jak sposobu na przyciągnięcie klienta… bez reklam.

Słowa w cenie, czyli moc SEO

SEO to – w skrócie – metody takiego optymalizowania sklepu internetowego, żeby internauci znajdowali go w sieci bez reklam, szukając określonych produktów lub treści. Dobór słów kluczowych, regularne publikowanie tekstów, odpowiednia konstrukcja samej strony. Wszystko ma znaczenie i na wszystko trzeba czasu i wiedzy. Podołanie temu we własnym zakresie jest trudne – może więc skorzystać z pomocy ekspertów?

Tylko jak ich wybrać, ile to kosztuje i czy w ogóle warto wydawać na to pieniądze? Czy rzeczywiście SEO to "darmowe" pozyskanie klienta?

Paradoksalnie "gotowe" sklepy promuje się jeszcze trudniej niż te budowane od zera. Zapytamy więc ekspertów o radę – co się opłaca bardziej, reklamy czy SEO i dlaczego konieczne są… oba rozwiązania?

Wspomnimy też o innej bardzo istotnej rzeczy, czyli o analizie. Gdzie szukać odpowiednich narzędzi i jak z nich korzystać, żeby wycisnąć z naszego sklepu co tylko się da?

Marka, społeczność, social media

Jest więc sklep, reklamy, strona zoptymalizowana pod przeglądarki. Coś jeszcze? Tak – i to niemało!

Jednym z lepszych źródeł pozyskania klientów są social media. Fanpage, aktywność w odpowiednich grupach, reklamy czy wreszcie – sprzedaż bezpośrednio przez portale społecznościowe. Zagadnienie jest bardzo szerokie – wiele sklepów istnieje i sprzedaje tylko dzięki temu, że mają wierną społeczność w social mediach.

Jak zbudować markę na Facebooku, YouTubie czy Instagramie? A może poszukać innych społeczności? Jak korzystać z influencerów i ambasadorów marki i ile to kosztuje?

O tym też powiemy podczas nadchodzącego webinarium. Początek spotkania 27.01 (środa), godz. 18:30.

Przeczytaj również:
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.